Wycieczka do Ojcowa

Aktualności Możliwość komentowania Wycieczka do Ojcowa została wyłączona

W dniu 6 października uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce do Ojcowa w ramach gminnego projektu „Odkrywamy Małopolskę”. W wyciecze brały udział również SP w Zaborzu oraz SP w Grojcu. celem wyjazdu była organizacja regionalnej wycieczki dydaktycznej zawierającej elementy krajoznawstwa i rekreacji.

Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili jaskinie Wierzchowską Górną, w której zapoznali się z elementami budowy krasu podziemnego, historią plejstoceńską terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz poznali charakterystykę siedlisk nietoperzy. Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili Zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa i nauczyli się wybijać monety. Dalsza część podróży miała miejsce w Dolinie Prądnika, gdzie uczniowie zobaczyli ruiny Zamku w Ojcowie, Bramę Krakowską, odpoczęli przy Źródełku Miłości oraz obejrzeli Igłę Deotymy. podczas wyjazdu towarzyszyła Nam piękna jesienna aura co widać na zdjęciach poniżej.

Łukasz Niewiadomski – nauczyciel geografii

Więcej na naszym facebook’u:Ojców