SZKOLENIE Z KOMPETENCJI CYFROWYCH

Aktualności Możliwość komentowania SZKOLENIE Z KOMPETENCJI CYFROWYCH została wyłączona

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zajęcia w ramach programu „e-Xtra Kompetentni”, tytuł modułu: „Rodzic w Internecie”. Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Harmężąch, ul. Borowskiego 30, 32-600 Oświęcim w dniach: 13.11.2018r. w godz. od 16:00 do 19:45 14.11.2018 r. w godz. od 16:00 do 20:30 15.11.2018 r. w godz. od 16:00 do 19:45.

Spotkania obejmują przerwę kawową oraz inne prezenty jak pendrive.

Tematyka zajęć modułu „Rodzic w Internecie” obejmuje:

·         rodzic w Internecie;

·         ochrona rodzicielska;

·         edukacja w sieci;

·         jakie zagrożenia dzieci i młodzież mogą napotkać w Internecie;

·         mocne hasła;

·         karta dużej rodziny;

·         e-usługi publiczne związane z ochroną zdrowia;

·         komunikacja przez Internet.

Moduł „Rodzic w Internecie” poświęcony jest przygotowaniu  uczestników szkolenia do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia.

Uczestnik pozna:

·         źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka;

·         zrozumie, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci;

·         nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom, tj. złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny itp.

Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć będą ponadto podniesieniu kompetencji  w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w Internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.

Ilość miejsc jest ograniczona, UWAGA! zostały ostatnie wolne miejsca.

Karta zgłoszenia dostępna jest w sekretariacie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Harmężach. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: tel. 33 84 309 55 (w godz. 8-14), mail. zspharmęże@zspharmęże.gminaoswiecim.pl lub osobiście w sekretariacie szkoły.

ZAPRASZAMY