Bajkowy Piknik Rodzinny

Aktualności Możliwość komentowania Bajkowy Piknik Rodzinny została wyłączona

26 maja 2018r. odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców,Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach. Od lat impreza łączy,w kreatywny sposób, rodziców,mieszkańców Harmęż i Pław, a także liczne grono przyjaciół naszej placówki.Wiele tygodni przygotowań gwarantuje wyjątkową zabawę pod osłoną błękitnego nieba…

Tegoroczne spotkanie rozpoczęliśmy w rytmie wielkiego przeboju zespołu The Beatles ,,Help”, by następnie powitać licznie zgromadzonych Gości, wśród których byli: p.Bartłomiej Bąk– zastępca Wójta Gminy Oświęcim, p.Violetta Korczyk– zastępca Dyrektora Samorządowego Centrum Usług Współnych Gminy Oświęcim, p.Krzysztof Harmata– Wiceprzewodniczący Rady Gminy Oświęcim,sołtys Pław, p.Edyta Bogusz-sołtys Harmęż, dyrektor Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych  w Oświęcimiu, o.dr Piotr Cuber OFMConv– gwardian i proboszcz klasztoru franciszkańskiego w Harmężach,asystent prowincjonalny MI. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy całe rodziny od maluszków po seniorów.Każdy znalazł coś dla siebie.       

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny z udziałem przedszkolaków.Najmłodsi zaprezentowali ciekawy montaż słowno-muzyczny. Starsze dzieci przedstawiły układ taneczny.Elementy tańca, baletu i rytmiki zawierał pokaz gimnastyki artystycznej opracowany ,,pod czujnym okiem” nauczyciela wychowania fizycznego.Niezwykła koordynacja ruchowa, gibkość i zwinność występujących w nim uczennic wywołały zachwyt publiczności. Uczniowie szkoły przygotowali aż trzy przedstawienia, które w interesujący sposób prezentowały scenki z życia rodziny oraz perypetie bohaterów bajek. Było sporo zabawnych sytuacji,śmiesznych tekstów, bajkowych kostiumów,magicznych przedmiotów i zamieszania – na szczęście tylko w Krainie Bajek. Jedno z przedstawień zostało opracowane w oparciu o utwory Wandy Chotomskiej, co stanowiło o jego doskonałych walorach literackich i artystycznych. Ponadto usłyszęliśmy utwory o tematyce ekologicznej, z serca płynące życzenia dla rodziców, a także przeboje pochodzące z krajowych i światowych list przebojów …                                                                                                    

Było radośnie, kolorowo i baaardzo ciepło. Sprzyjająca okazała się nie tylko pogoda, ale również fortuna, która hojnie dostarczała fanty wszystkim tym, którzy zakupili symboliczny los na ,,piknikowej loterii”. Wśród niespodzianek kryły się: zabawki, przybory szkolne,kosmetyki, artykuły dekoracyjne, sprzęt rekreacyjny i sportowy.Od początku imprezy najmłodsi mogli skorzystać z oferty stoisk animacyjnych, na których wspólnie z animatorami wykonywali ogromne bańki mydlane, artystycznie ozdabiali twarz.Wata cukrowa była elementem kończącym artystyczne zmagania.

Cały czas działał bufet serwujący zimne i ciepłe napoje, słodkie przekąski. Ponadto serwowana była tradycyjna kiełbasa z grilla, doskonała grochówka, pyszne domowe ciasto.Po raz kolejny potwierdziły się wyjątkowe umiejętności kulinarne rodziców.

By zadbać również o aktywność ruchową, grono pedagogiczne przygotowało i przeprowadziło konkurencje sportowe dla wszystkich dzieci. Można było m.in.: postrzelać z łuku do tarczy, skoczyć w dal, zagrać w krykieta. Zwycięzcy, w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymali dyplomy oraz  atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów. Lista darczyńców tegorocznego Pikniku Rodzinnego jest wyjątkowo długa, obejmuje ponad 60 osób, liczne gminne instytucje oraz lokalne firmy. Bez wsparcia finansowego i rzeczowego nie byłoby możliwe zrealizowanie tak owocnego przedsięwzięcia, które dla społeczności szkolnej zakończyło się ok. godziny 18, ale dla mieszkańców obu sołectw i licznych gości trwało do późnych godzin nocnych, tym razem już pod osłoną gwieździstego nieba.

Wszystkie pozyskane z imprezy środki zostaną, decyzją Rady Rodziców, przeznaczone na zakup atrakcyjnych elementów wyposażenia dla uczniów naszej szkoły.

Podsumowując tegoroczny Piknik Rodzinny składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania wyjątkowej imprezy plenerowej. Szczególne podziękowania w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz dzieci, składamy Radzie Rodziców, w tym pani Monice Zając – Przewodniczacej RR, wszystkim sponsorom, a także osobom aktywnie zaangażowanym w przygotowanie tego dnia. Mamy nadzieję, że za 365 dni spotkamy się ponownie w blasku majowego słońca…

Anżelika Stein-Szczerbowska

 

Zdjęcia